21. březen – Světový den Downova syndromu

Obrázek vypůjčen z FB stránek Úča z Beskyd: https://www.facebook.com/photo/?fbid=161673046752369&set=a.107277045525303

hhh

Zajíček – velikonoční dílna SPC Trutnov

Zveme všechny děti a jejich rodiče na velikonoční dílnu SPC Trutnov. Proběhne v prostorách SPC dne 30. března od 16.00 do 18.00. V dílničce si vyrobíte velikonoční zajíčky a nebude chybět ani fotokoutek, ve kterém se můžete se svými velikonočními výtvory dokonce i vyfotit. 🙂

kkk

Rozvoj sociálních a komunikačních dovedností pro děti s poruchou autistického spektra

Děti s poruchou autistického spektra mívají často obtíže s porozuměním nejrůznějším sociálním situacím, neudržují oční kontakt, nereagují na oslovení, potřebují pomoc ve zpracování svých emocí a s rozvojem komunikačních dovedností, mají rádi řád a jsou rozladěni z nepředvídatelnosti.

Nácvik sociálních a komunikačních dovedností hravou formou rozvíjí děti s PAS v popisovaných oblastech. Podle možností a potřeb každého dítěte je práce s klientem vždy individuální. Nácvik je určen pro děti předškolní a děti mladšího školního věku.

jjjj

Trénink jazykových schopností podle D. B. Elkonina

Aktuálně v našem SPC běží dva kurzy tréninku jazykových schopností podle metody Elkonina pro předškolní a školní děti (každý čtvrtek od 13. a 14. hodiny). Trénink se zaměřuje na narušenou komunikační schopnost u dětí s deficitem ve fonematickém uvědomování. Kroužek vede Mgr. Renata Vykusová. Více se dozvíte v přiloženém letáčku.

Povídálci – kroužek pro děti s narušenou komunikační schopností

Každý čtvrtek se v SPC Trutnov koná kroužek pro naše klienty s narušenou komunikační schopností ve věku 5-8 let. Kroužek hravou a zábavnou formou rozvíjí sluchové a zrakové vnímání, paměťové funkce a oromotoriku. Upozorňujeme rodiče, že kapacita kroužku je již plně obsazena. Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

hhh

PF 2023

SPC Trutnov přeje všem našim klientům, školám a dalším spolupracujícím odborníkům příjemné prožití vánočních svátků. A v novém roce 2023 nezapomeňte: h …pomáhat ostatním posunout se dál…

jj

hhhh

kkk

Vánoční světýlko – vánoční dílnička SPC Trutnov

Ve středu 14. 12. 2022 se v našem speciálně pedagogickém centru konala vánoční dílnička s názvem Vánoční světýlko. Děti si v naší dílničce za pomoci rodičů a pracovníků SPC Trutnov mohly vyrobit nejrůznější typy světýlek… Doufáme, že vyrobená vánoční světýlka vykouzlí u Vás doma to pravé vánoční pohodlí. PS: až budete chtít svíčku sfouknout, nezapomeňte si něco hezkého přát. 🙂

jjj

Příběhy hlásek – kroužek předškolní přípravy pro děti

V prostorách Poradenského a vzdělávacího centra KHK na adrese Lípová 223, 541 01 Trutnov se od ledna do června 2023 koná kroužek předškolní přípravy pro všechny děti předškolního věku. Cena kroužku je 750 Kč za půl roku. V případě zájmu, kontaktujte lektora kroužku, pana Jiřího Švece, na telefonním čísle: 664 670 964 nebo emailem: juragreen@seznam.cz

Náplní kroužku je prožitková práce s hláskami. Cílem je zažít společně s kamarády emocionální kvality hlásek v pohádkových obrazech, v pohybu, ve hře, v kresbě, ale i v přírodních procesech a tvarech.

jj

Homesharing – nová sociální služba v Královéhradeckém kraji

Centrum Orion z Rychnova nad Kněžnou zajišťuje pro klienty z Královéhradeckého kraje novou sociální službu s názvem HOMESHARING. Služba představuje odlehčení pro rodinu dětí se zdravotním postižením a zároveň těmto dětem nachází nové kamarády a přátele. Více informací naleznete v přiloženém letáčku a na pracovišti SPC.

fff


Změna adresy Speciálně pedagogického centra Trutnov

Vážení klienti, od pondělí 11. 4. 2022 nás najdete na nové adrese Lípová 223, 541 01 Trutnov ve 2. patře budovy Poradenského a vzdělávacího centra Královéhradeckého kraje při PPP v Trutnově. Více informací naleznete v záložce KUDY K NÁM.

Těšíme se na viděnou na nové adrese!

Mezera

Meze